• Pn. - pt.: 09.00 - 20.00, sob. do 15.00
  • ul. Plac Solny 16, ul. M. Curie Skłodowskiej 41

Koloryzacja Ombre, sombre

Koloryzacja ombre cieszy się nieustanną popularnością. W dalszym ciągu jest wybierane przez kobiety na całym świecie, w tym znane aktorki, celebrytki i gwiazdy. Za jej pomocą można uzyskać niezwykle wyrazisty efekt – rozjaśnić część włosów w taki sposób, że kosmyki u nasady pozostają ciemne, podczas gdy na końcach są znacznie jaśniejsze.

Obecnie pojawił się równie popularny trend na koloryzację sombre, której
nazwa pochodzi dosłownie od „soft ombre” i, jak łatwo można się domyślić, jest delikatniejszą wersją ombre.

Ombre a sombre: różnice

Najbardziej oczywistą różnicą jest stopień przejścia pomiędzy kolorami u nasady i na końcach włosów. W przypadku ombre efekt jest wyrazisty; bardzo często brązy są łączone z jasnym blondem. Niektóre kobiety zraża aż tak drastyczna różnica tonów, dlatego chętniej zainteresują się koloryzacją sombre. Jest ona znacznie delikatniejsza, a specjaliści uważają, że dobrze wykonana sombre to nie więcej niż jeden ton różnicy
między nasadą a końcówkami włosów. Oznacza to zatem, że jest bardziej naturalna niż koloryzacja ombre.

Jaka długość jest najlepsza do ombre?

Uważa się, że ten rodzaj koloryzacji najlepiej sprawdza się w przypadku długich oraz średnich włosów, ponieważ lepiej ukazuję one istotę efektu końcowego, jednak ombre na krótkie włosy, odpowiednio wykonana, może wyglądać równie ciekawie i intrygująco. Sombre z kolei świetnie sprawdzi się u Pań posiadających cienkie włosy każdej długości.