• Pn. - pt.: 09.00 - 20.00, sob. do 15.00
  • ul. Plac Solny 16, ul. M. Curie Skłodowskiej 41

Micromist

 

MicroMist (z ang. mist = mgła), jak sama nazwa wskazuje, używa mgły wodnej (nie pary) wytworzonej poprzez fale ultradźwiękowe do przeprowadzenia kuracji na włosach.

Mikroskopijna mgła wytwarzana jest w chwili używania urządzenia i dzięki temu jest niezastąpiona we wspomaganiu zabiegów, jakim poddawane są włosy w salonie fryzjerskim.

Różnica pomiędzy mgłą i parą jest taka, że cząsteczki mgły są mniejsze i lżejsze i dzięki temu mogą penetrować włos począwszy od naskórka aż do najgłębszej jego warstwy. Oznacza to, iż MicroMist aplikuje produkt użyty do zabiegu najgłębiej , czyli tam, gdzie włos tego najbardziej potrzebuje. Ponadto, urządzenie posiada system chłodzący, który służy do wykończenia zabiegu. Poprzez ochłodzenie włosów i tym samym zamknięcie łuski włosa, co sprawia, że produkt użyty do zabiegu będzie aktywny dłużej. Daje to niewątpliwie silniejsze i bardziej zauważalne efekty.

System podgrzewający wodę jest również zaprojektowany specjalnie tak, aby wytworzyć mgłę, nie parę. Konwencjonalne urządzenia podgrzewają wodę do temperatury 100C, aby wytworzyć parę, co z reguły powoduje ogromną szkodę dla włosów, zamiast ich naprawy.

MicroMist, poprzez wykorzystanie ultradźwięków, podgrzewa wodę to takiej temperatury, jakiej wymaga stan włosów objętych kuracją oraz używany produkt. Temperatura jest znacznie niższa niż 100C i dlatego też nie powoduje żadnych uszkodzeń, a w dzisiejszych czasach, kiedy koloryzowanie włosów stało się niemalże obowiązkiem, każdy fryzjer jako priorytet powinien postrzegać właśnie zdrowie włosa.

takarabelmont_micro_mist_77