• Pn. - pt.: 09.00 - 20.00, sob. do 15.00
  • ul. Plac Solny 16, ul. M. Curie Skłodowskiej 41

Nowości

METAL DETOX INNOWACYJNA FORMUŁA OCZYSZCZAJĄCA WŁOSY Z METALI CIĘŻKICH

Po 7 latach badań i ścisłej współpracy z Uniwerystetem Ioannina, marka L’Oreal Professionnel Paris odkryła fakt, że metale znajdujące się we wnętrzu włosa przyczyniają się do uszkodzeń i wpływają na efekt finalny koloru podczas koloryzacji, balejaży i dekoloryzacji. 


 


We wnętrzu włosa możemy znaleźć różne skupiska metali. Badania dowodzą, że podczas zabiegów koloryzacji czy dekoloryzacji największym problemem jest znajdujący się nadmiar MIEDZI we włosie. 
Miedź we wnętrzu włosa występuje jako: pojedynczy atom, kilka połączonych atomów lub większe jej skupiska. 

Ilość metali we włosach jest różna, uzależnione jest to od jakości wody w miejscu zamieszkania oraz od porowatości włosów. Po każdym myciu włosów ilość metali we włosach się zwiększa. Im bardziej są porowate, tym akumulacja metali jest wyższa, dlatego, że włókno włosa zachowuje się wtedy jak gąbka. 
Metale we wnętrzu włosa są niebezpieczne w momencie kontaktu z oksydantem. Nawet najbezpieczniejsza koloryzacja, balejaż czy dekoloryzacja potrzebują oksydantu do pracy. W kontakcie z tlenem, metal we wnętrzu włosa (np. miedź) prowadzi do uwrażliwienia włosów i wpływa na nieoczekiwany efekt finalny koloryzacji.

 

MAGICZNY SKŁADNIK GLIKOAMINA

Glikoamina to cząsteczka zdolna do wychwytywania metali znajdujących się WEWNĄTRZ włókna. Składnik ten jest na tyle mały, że wnika we włókno i neutralizuje cząsteczki metalu wewnątrz włosa.

Glikoamina jako związek chelatujący ma właściwości neutralizujące metale. 
Potrafi „uwięzić” metal i spowodować, że w trakcie zabiegów chemicznych nie ma on kontaktu z tlenem, dzięki temu włosy stają się mniej podatne na uwrażliwienia. Glicoamina jest aminokwasem naturalnie występującym w organizmach zwierzęcych i roślinnych, a także składnikiem włókna włosa.


 

 

ZABIEG W SALONIE

Pierwszym etapem zabiegu jest zaaplikowanie specjalnego spreyu na suche włosy przed wykonaniem profesjonalnej koloryzacji w salonie. Następnie po zakończeniu procesu koloryzacji włosy myte są szamponem Metal Detox a stylista dobiera 3 krok pielęgnacji, zgodny z potrzebami włosów- Kurację Metal Detox do włosów cienkich i uwrażliwionych lub Maskę MetalDetox dla włosów grubych i lekko uwrażliwionych. Istnieje możliwość zakupienia produktów do kontynuowania pielęgnacji w domu.

Cena zabiegu – 50 zł


Gama produktów Metal Detox jest kompatybilna ze wszystkimi markami do koloryzacji i dekoloryzacji.

 

Więcej artykułów w katargorii Nowości