• Pn. - pt.: 09.00 - 20.00, sob. do 15.00
  • ul. Plac Solny 16, ul. M. Curie Skłodowskiej 41

Wasze pytania

Jak pielęgnować suche włosy?

Jak pielęgnować suche włosy?

Wszelkie starania, aby suche włosy wyglądały zdrowo i błyszcząco, mogą być męczące i zwyczajnie frustrować. Najlepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie kilku prostych wskazówek oraz włączenie do codziennych zabiegów pielęgnacyjnych najlepszych produktów do włosów suchych.

Po pierwsze, jeżeli nie jesteś na 100% pewna, że Twoje włosy są faktycznie suche, wyrwij jeden włos (muszą być mokre) i pociągnij za niego jednocześnie z obu stron. Jeżeli włos łatwo pęknie, oznacza to, że brakuje Ci nawilżenia. W tej sytuacji musisz podjąć następujące kroki:

How to treat dry hair_The best dry hair products3

1 – Nawilż włosy odpowiednim rodzajem pielęgnacji

Ponieważ Twoim suchym włosom brakuje nawilżenia, to oczywiste, że trzeba im go zapewnić jak najwięcej. Nie jest jednak wcale tak oczywiste to, jakiego rodzaju nawilżenia potrzebujesz, dlatego najlepiej zwrócić się z prośbą o rekomendację do swojego fryzjera. Specjalista będzie wiedzieć najlepiej, czego potrzebują Twoje włosy i jaką pielęgnację stosować – zarówno w salonie, jak w i domu.

How to treat dry hair_The best dry hair products2

2 – Wybierz pielęgnację włosów opracowaną na bazie olejków eterycznych

Najlepiej szukać takiej pielęgnacji, która nawilży każde włókno włosa. Olejki eteryczne – takie jak olejki z awokado i żurawiny dla ochrony koloru włosów czy olejek arganowy – mogą być idealnym rozwiązaniem, które zapewni włosom jedwabistą gładkość jednocześnie bez tłustego osadu. Ponadto olejek arganowy jest idealny do ujarzmienia niesfornych włosów oraz zregenerowania włosów suchych. Wszystkie te składniki są dostępne w gamie Mythic Oil.

How to treat dry hair_The best dry hair products1

3 –  Zwróć się po profesjonalną pomoc

Domowe sposoby na walkę z problemem suchych włosów wydają się być kuszące, ale tylko pomoc profesjonalisty z salonu może odmienić Twoje suche włosy naprawdę. Fryzjer właściwie zidentyfikuje poziom ich suchości i zasugeruje najbardziej odpowiednią pielęgnację.

Produkt, o który na pewno warto pytać w salonie, to Absolute Repair Lipidium. Usługa Absolute Repair Lipidium oparta jest na innowacyjnej technologii o nazwie “Lipidium Complex”, która działa na każdy obszar włókna włosa zgodnie z poziomem jego uszkodzenia.

Inspirowany zabiegami pielęgnacji skóry, Absolute Repair Lipidium jest przełomem w pielęgnacji włosów, zapewniając natychmiastową regenerację 100% uszkodzeń włosów w ciągu 20-minutowych zabiegów.

Więcej artykułów w katargorii Wasze pytania