• Pn. - pt.: 09.00 - 20.00, sob. do 15.00
  • ul. Plac Solny 16, ul. M. Curie Skłodowskiej 41

Wydarzenia

Daniel Gryszke, stylista Qualite o finale L’Oréal Color Trophy 2013 r.

Daniel Gryszke, stylista Qualite o finale L’Oréal Color Trophy 2013 r.

Konkurs L’Oréal Color Trophy ma już ponad 50-letnią tradycję. Odbywa się w ponad 30 krajach. Od Londynu po Tokio prezentowane są najnowsze trendy we fryzjerstwie, które zawsze przenikają się z tendencjami ze świata mody.

Tematem tegorocznej edycji konkursu były „Gwiazdy polskiej i światowej sceny muzycznej”. Tematyka bardzo szeroka, dlatego długo nie mogłem się zdecydować na wybór idola estrady. Brałem pod uwagę takie gwiazdy jak: Beyonce, David Bowie, oraz kontrowersyjną Lady Gagę. Ostateczny wybór padł jednak na odwieczny autorytet, legendę muzyki, niedościgniony wzór dla artystów nie tylko z branży muzycznej, króla pop – Michaela Jacksona.

W tegorocznej edycji chciałem stworzyć coś nowego, świeżego, oryginalnego, lecz przede wszystkim „swojego”. Michael był dla mnie artystą, na którego patrzyłem za każdym razem z ogromnym szacunkiem oraz z podziwem na to, co robił, w jaki sposób to robił. Odwaga, talent i pracowitość – coś niesamowitego!

L’Oréal Color Trophy 2013 to kolejna już edycja konkursu fryzjerskiego, w którym wziąłem udział. W zeszłym roku poszło nam świetnie – dostaliśmy się do ścisłego finału i zdobyliśmy nagrodę publiczności. W tegorocznej edycji Color Trophy również zakwalifikowaliśmy się do FINAŁOWEJ ósemki. Połączenie męskiej stylizacji z kobiecą fryzurą sprawdziło się już w zeszłorocznej edycji Color Trophy. Postanowiliśmy kontynuować tę stylistykę.

Na zdjęciu głównym, zgłoszonym do konkursu, możemy, zatem zauważyć aspekty androgeniczne: spodnie i frak oraz mocne rysy modelki i ostre brwi odpowiednio podkreślone makijażem, jak i bardzo kobiecą fryzurę, delikatne czekoladowe fale inspirowane latami dwudziestymi, wszechobecną czerwień nie tylko w tle, ale też na ustach i rękawiczce. Dym delikatnie sugeruje klimat sceniczny. Połączenie męskości z kobiecością potęguje założenie marynarki tylko do połowy – lewa strona ukazująca trochę ciała, prawa po męsku – nonszalancko z ręką w kieszeni. Frak i rękawiczkę specjalnie na potrzeby sesji zaprojektowała dla nas Edyta Jermacz, jednak niewykluczone, że powstanie cała kolekcja inspirowana stylem Michaela! Znakomite ujęcia wykonał Tomek Fryszkiewicz. W tej edycji do współpracy przy makijażu zaprosiłem młodą bardzo zdolną Martę Morawiecką a w roli modelki bardzo charyzmatyczna Natalia Szołtysek.

Pozdrawiam: Daniel Gryszke

Więcej artykułów w katargorii Wydarzenia